3 najbardziej ekologiczne środki do utrzymania czystości

3 najbardziej ekologiczne środki do utrzymania czystości

Jako specjaliści od tematów nieczystych mamy swoje sposoby na sprzątanie. Dziś podpowiemy Ci, jak utrzymać porządek w duchu eko.

Spokojnie, nie będzie to post o sodzie i occie!

CYTRYNOWY SPRAY DEZYNFEKUJĄCY

Ten koktajl świetnie radzi sobie z wirusami. Do sporządzenia sprayu wystarczą dwa składniki: alkohol (najlepiej bezsmakowa wódka) oraz 6 cytryn. Owoce należy umyć i obrać, a skórki włożyć
do przygotowane słoika. Całość zalewamy alkoholem i odstawiamy w ciemnym miejscu na kilka tygodni (nawet do 6). Środek jest gotowy, gdy ciecz ma kolor żółty. Wtedy należy przefiltrować ją i przelać do butelki z rozpylaczem. A kysz, wirusy!

BORAKSOWY ZAWRÓT GŁOWY

Ten środek, choć ma dość skomplikowaną i przywodzącą na myśl chemię nazwę, jest w pełni NATURALNY. Boraks to nic innego jak sól sodowa słabego kwasu borowego. Występuje w skałach osadowych i jest minerałem. Boraksem można czyścić plamy, udrożniać rury czy usuwać pleśń. Przykład? Jego mieszanka z wodą (1 łyżka na 4 litry) to dobry środek do wywabiania plam. Namocz tkaninę przez pół godziny, a później wrzuć do pralki. Efekty będą widoczne po jednym praniu.

NATURALNE ODŚWIEŻACZE POWIETRZA

Kto powiedział, że do odświeżenia pomieszczenia potrzeba drogich sprayów? Wystarczy zaopatrzyć się w naturalne olejki eteryczne i dyfuzor. Kolejny krok to stworzenie mieszanki na miarę własnych potrzeb. Odświeżenie wnętrza? 5 kropli olejku z eukaliptusa + 2 krople miętowego + 2 krople rozmarynowego. Eliminacja przykrych zapachów? 3 krople lawendowego + 3 krople z drzewa
herbacianego + 2 krople miętowego + 1 kropla cytrynowego. Większa motywacja i skupienie? 5 kropli z dzikiej pomarańczy + 5 kropli z trawy cytrynowej.

A jakie są Wasze sposoby na eko-środki do czyszczenia?