Czym czyścić monitor lub ekran laptopa?

Czym czyścić monitor lub ekran laptopa?

Wielogodzinna praca przed komputerem potrafi być męcząca. Warto więc zadbać o to, by jak najbardziej ją sobie ułatwić. Jeśli często spędzasz czas przed ekranem komputera, na pewno wiesz, jak mocno irytujący może być brudny monitor. Jak więc zadbać o ekran laptopa lub monitor by łatwiej się pracowało? Czym czyści monitor i jak to robić? Czy warto zlecić to w ramach usługi sprzątania biura? O wszystkim dowiesz się z naszego artykułu.

Czy warto dbać o czysty ekran monitora?

Brudny ekran laptopa potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Jego codzienne używanie powoduje, że zbiera się na nim wiele niechcianego brudu. Oprócz kurzu jak i różnego rodzaju drobinek na ekranach LCD mogą pojawić się również tłuste plamy od palców czy zacieki. Regularne czyszczenie ekranu z jednej strony pozwoli zadbać o odpowiedni komfort pracy a z drugiej o zdrowie oczu jak i organizmu. O tym jak zadbać o regularne czyszczenie sprzętu opowiemy Ci w dalszej części tego tekstu.

Jak często czyścić ekran laptopa?

W tej kwestii sprawa jest prosta, czyszczenie ekranu monitora należy wykonywać tak często jak jest to potrzebne. Gdy tylko na powierzchni monitora zauważysz jakieś zanieczyszczenie, warto przetrzeć go choćby wilgotną szmatką. Jeśli natomiast nie widzisz wyraźnych zabrudzeń i tak dobrze będzie wyczyścić ekran komputera po zakończonej pracy. 

Jeśli w natłoku codziennych obowiązków nie jesteś w stanie o to zadbać, rób to chociaż raz na tydzień. Ekrany należy czyścić jak najczęściej dlatego jeśli nie masz takiej możliwość, zleć to zadanie firmy sprzątającej, którą zatrudniasz do swojego biura. Czyszczenie powierzchni ekranów to czynność, którą znajdziesz m.in. w ofercie sprzątanie biur we Wrocławiu naszej firmy.

5 kroków, aby wyczyścić ekran monitora

Czyszczenie ekranu laptopa to prosta czynność, którą można wykonać w kilku krokach:

 1. Po zakończonej pracy do czyszczenia ekranu wyłącz komputer i odczekaj, aż ekran trochę się schłodzi.
 2. Najlepiej czyścić ekran ściereczką ze specjalnym płynem do matryc. Możesz nim również wytrzeć klawiaturę, mysz lub touchpada.
 3. Delikatny ekran monitora należy czyścić kolistymi ruchami, nie przyciskając zbyt mocno. Uważaj, aby nie porysować ekranu.
 4. Po zebraniu kurzu przetrzyj ekran suchą ściereczką.
 5. Na koniec możesz również zdezynfekować elementy komputera specjalnym środkiem.

Specjalistyczne środki do czyszczenia ekranów

Wiesz już jak poprawnie czyścić ekran, warto również, żebyś wiedział jakich środków można użyć, aby skutecznie usunąć zabrudzenia ekranu. Do usuwania zabrudzeń można użyć wielu różnych profesjonalnych środków. 

Czym czyścić ekran? Możesz użyć m.in.:

 • Ściereczek – nawilżane ściereczki ze środkiem czyszczącym
 • Płynu w sprayu – świetnie nadaje się do nanoszenia na powłokę ekranu monitora
 • Pianki – środki mogą występować również w formie pianki, którą nakłada się na miękką ściereczkę

Domowe sposoby na czyszczenie monitora

Jeśli nie chcesz używać detergentów do czyszczenia sprzętu elektronicznego, możesz zdecydować się na czyszczenie ekranów domowymi sposobami. 

Wśród najlepszych sposobów na czyszczenie monitora laptopa warto wymienić:

 • Ściereczkę z mikrofibry – dobra ściereczka z mikrofibry wystarczy do zbierania kurzu z ekranu oraz obudowy.
 • Wodę destylowaną – jeśli chcesz umyć ekran, możesz użyć wody destylowanej, którą nie pryskaj bezpośrednio na ekran.
 • Miotełkę do kurzu – skuteczne są również specjalne miotełki do ściągania kurzu.

Jeśli chcesz wyczyścić ekran laptopa domowym sposobem, jeden z wyżej wymienionych znacznie Ci to ułatwi. Dlatego koniecznie je przetestuj, by znaleźć swój ulubiony. 

Czym czyścić monitor LCD – Podsumowanie

Nie ważne czy zdecydowałeś się na czyszczenie monitora specjalnym środkiem, czy nie.  Jest to prosta czynność, więc na pewno sobie poradzisz. Pamiętaj jednak aby czyścić ekran regularnie i uważać, by go nie porysować. Jeśli prowadzisz firmę i chcesz zadbać o porządek oraz czysty sprzęt elektroniczny w tym monitory komputerów warto zlecić sprzątanie biura profesjonalnej firmie takiej jak nasza. 

Specjalizujemy się w kompleksowym sprzątaniu biur od mycia podłóg i okien po regularne czyszczenie ekranów. Jeśli potrzebujesz tego typu usług, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.