Jak wycenić usługę sprzątania? Od czego zależy cena?

Jak wycenić usługę sprzątania? Od czego zależy cena?

Sprzątanie biur, galerii handlowych, magazynów czy nawet sprzątanie domu to coraz chętniej wybierana usługa. W ostatnim czasie właściciele firm znacznie częściej decydują się na wynajęcie profesjonalnej ekipy sprzątającej niż na zatrudnienie odpowiedzialnych za to osób wewnątrz firmy. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu usługami np. sprzątaniem biur i chcesz poznać, w jaki sposób są wyceniane, to zapraszamy do lektury, gdzie spróbujemy Ci to w skrócie przybliżyć.

Jak zbudowany jest cennik firm sprzątających?

Każda profesjonalna firma sprzątająca ustala cenę usług na własnych zasadach. Zazwyczaj koszt sprzątania jest ustalany albo od czasu sprzątania, za metr kwadratowy porządkowanej powierzchni lub ustalany ryczałtowo np. od pokoju. 

To jaki cennik sprzątania biur ustali sobie firma jest kwestią indywidualną, dlatego wybierając ekipę do sprzątania biur najlepiej wybrać tą, który najbardziej nam odpowiada. 

Od czego zależy cennik usług sprzątających?

Na wycenę kompleksowego sprzątania wpływa również wiele czynników. Z tego powodu może się ona różnić w zależnie od firmy, jaką ostatecznie wybierzesz. Od czego jeszcze zależy cena sprzątania? 

O to kilka czynników wpływających na koszt sprzątania:

  • Jakie czynności znajdują się w usłudze sprzątania biura – im bardziej kompleksowe usługi sprzątania, tym cena jest wyższa. Standardowe sprzątanie zawsze będzie droższe od usług premium.
  • Ilość sprzątań w tygodniu – ceny sprzątania zależą też od tego, jak często ekipa ma pojawiać się w biurze.
  • Rozmiar sprzątanych pomieszczeń – często firmy inaczej wyceniają sprzątanie powierzchni o większym metrażu.
  • Ilość pomieszczeń dodatkowych – kuchnie i łazienki to miejsca wymagające poświecenia większej uwagi.

Cena profesjonalnego sprzątania biur

Ile więc będzie kosztowała usługa sprzątania biura? Profesjonalne usługi sprzątania biur we Wrocławiu to wydatek rzędu od 1,40 do 8 zł za m2 przy sprzątaniu jeden raz w tygodniu. Tak jak już wspomnieliśmy, wycena sprzątania może zależeć od wielu czynników. Dlatego zawsze najlepiej zapytać firmę sprzątającą o indywidualną wycenę przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty.

Cennik sprzątania mieszkań

Cena za standardowe sprzątanie mieszkania również może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wielkość mieszkania, częstotliwość sprzątania, stopień skomplikowania sprzątania, lokalizacja oraz firma sprzątająca. 

Ceny mogą się różnić od kilku złotych do nawet kilkunastu złotych za metr kwadratowy. Sprzątanie większego mieszkania zawsze będzie droższe niż małej kawalerki. Ciekawą opcją może być to, że niektóre firmy oferują również pakiety sprzątania, takie jak jednorazowe sprzątanie czy sprzątanie po remoncie. W tym przypadku dodatkowo wyceniane może być również sprzątanie klatek.

Jak wyceniane jest mycie okien?

W wielu firmach cena za mycie okien jest ustalana indywidualnie i jest wyceniana za jedno okno. Cena za mycie okien może zależeć od wielkości okien, ich ilość lub trudności dostępu. Cena za umycie jednego okna może wahać w okolicach od 20 do 30 zł/okno.

Ile kosztuje sprzątanie biur i innych pomieszczeń? – Podsumowanie

Decydując się na zlecenie usługi sprzątania, można trafić na różne ceny, które uzależnione są on bardzo wielu czynników. Aby dobrze poznać usługę oraz cenę, jaką trzeba będzie za nią zapłacić najlepiej zapytać u źródła i skontaktować się z daną firmą sprzątającą.

Jeśli szukasz firmy sprzątającej we Wrocławiu, koniecznie sprawdź naszą ofertę. 

Zadzwoń do nas, a razem wybierzemy najlepszą usługę sprzątania dla Ciebie. 

Nasz cennik usług sprzątających znajdziesz w zakładce – sprzątanie biur.