Sprzątanie biurowca – Jak sprzątać duże biura?

Sprzątanie biurowca – Jak sprzątać duże biura?

Sprzątanie w biurze to bardzo ważna czynność, która wpływa zarówno na wydajność pracowników jak również na sposób, w jaki odbiera się daną firmę. Warto więc zadbać, by wykonanie usług sprzątania biurowca powierzyć odpowiednim osobom. Czy warto powierzyć sprzątanie profesjonalnej firmie? Jak wykonywać sprzątanie biura w dużych biurowcach?

Sprzątanie biurowców i małych biur – Czym się różni?

Z reguły sprzątanie dużych i małych biur nie ma znaczących różnic. Zarówno niewielkie pomieszczenia jak i ogromne przestrzenie w biurowcach składają się z takich samych zestawów pokoi. Różna jest przede wszystkim skala. 

Jednak utrzymanie czystości dużych powierzchni biurowych jest znacznie trudniejsze dla firmy, ponieważ wymaga większego zaangażowania i lepszej koordynacji działań.

Sprzątanie powierzchni w dużych biurowcach wymaga dobrego zaplanowania całego procesu oraz wybrania właściwej pory, aby nie przeszkadzać pracownikom firmy. Właśnie dlatego warto to tego typu prac zatrudnić profesjonalną firmę sprzątającą. 

Szukasz firmy od sprzątania biur we Wrocławiu? Skontaktuj się z nami!

Zakres pracy firmy sprzątającej podczas sprzątania biurowców

Sprzątanie biur może obejmować wiele różnych czynności, zależnie od specyfiki danego miejsca pracy. Do obowiązków firmy sprzątającej należą:

 1. Odkurzanie dywanów i czyszczenie wykładzin
 2. Mycie podłóg środkami przeznaczonymi do danej powierzchni
 3. Czyszczenie mebli biurowych (np. biurek, krzeseł, szafek)
 4. Wycieranie kurzy z powierzchni mebli, sprzętu biurowego i półek za pomocą odpowiedni środków czystości
 5. Mycie okien oraz innych szyb i luster
 6. Czyszczenie łazienek (np. toalet, umywalek, podłóg, kabin prysznicowych)
 7. Opróżnianie koszy na śmieci i odwożenie odpadów
 8. Mycie kuchni (np. zmywanie naczyń, czyszczenie kuchenki, lodówki, stołu)
 9. Uzupełnianie środków higienicznych (np. papieru toaletowego, ręczników papierowych, mydła)
 10. Odświeżanie powietrza w pomieszczeniach (np. wietrzenie, używanie odświeżaczy powietrza)
 11. Podlewanie kwiatów i dbanie o rośliny

Aby mieć pewność co do fachowości firmie sprzątającej, która zazwyczaj wykonuje je regularnie – np. co tydzień, co dwa tygodnie lub raz w miesiącu, w zależności od potrzeb i wymagań danego biura.

Profesjonalne sprzątanie biurowców – Cennik sprzątania biura

Cena sprzątania biura zależy od wielu czynników, takich jak wielkość biura, rodzaj wykonywanych prac, częstotliwość sprzątania oraz lokalizacja firmy sprzątającej. 

Poniżej przedstawiamy kilka czynników, które wpływają na wycenę usługi sprzątania biura:

 1. Powierzchnia biura – im większa powierzchnia, tym wyższa cena usługi.
 2. Rodzaj prac – wycena może się różnić w zależności od rodzaju prac, które trzeba wykonać. Na przykład, usługa sprzątania biura, które wymaga czyszczenia podłóg i mebli, jest tańsza niż usługa, która wymaga dodatkowo mycia okien lub czyszczenia dywanów.
 3. Częstotliwość sprzątania – im częściej sprzątane jest biuro, tym wyższa cena usługi.
 4. Lokalizacja biura – ceny usług mogą się różnić w zależności od lokalizacji biura, ze względu na koszty transportu i czas dojazdu do biura.
 5. Dodatkowe usługi – jeśli biuro wymaga dodatkowych usług, takich jak mycie okien, pranie dywanów lub czyszczenie mebli tapicerowanych, to cena usługi będzie wyższa.
 6. Okres trwania umowy – zwykle firmy sprzątające oferują niższe ceny dla dłuższych umów.

Ostateczna cennik sprzątania powierzchni biurowych zależy od indywidualnych wymagań klienta oraz specyfiki danego biura. Aby uzyskać dokładną wycenę, najlepiej skontaktować się z firmą sprzątającą i uzgodnić szczegóły usługi oraz warunki współpracy.

Komu zlecić usługę sprzątania biura lub biurowca?

Sprzątania biura lub biurowca najlepiej zlecić firmie sprzątającej, lub agencji. Firmy sprzątające oferują różne rodzaje usług sprzątających, takie jak codzienne sprzątanie biura, mycie okien, pranie dywanów i tapicerki, a także jednorazowe porządki po remontach i przeprowadzkach.

Agencje sprzątające z kolei zatrudniają profesjonalnych sprzątaczy, którzy mogą wykonywać prace sprzątające w biurach oraz innych obiektach, takich jak szkoły, sklepy, hotele i restauracje.

Szukając firmy sprzątającej, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak doświadczenie, referencje, ceny, jakość usług oraz zakres świadczonych usług. Dobrze jest sprawdzić opinie innych klientów i porównać oferty kilku firm od czyszczenia biur, aby wybrać tę, która najlepiej spełni nasze wymagania.

Kompleksowe sprzątanie biura i biurowców – Cleanhub

Jeśli szukasz usług profesjonalnej firmy sprzątającej biura we Wrocławiu, na pewno zainteresuje Cię nasza oferta. Posiadamy odpowiednie doświadczenie zarówno w sprzątaniu biurowców jak i małych biur. Interesuje Cię wycena sprzątania biur w Twoim biurowcu? Skontaktuj się z nami, by poznać cenę i to, co możemy Ci zaoferować.