Usługi sprzątające – Cennik. Porównanie cen w Polsce

Usługi sprzątające – Cennik. Porównanie cen w Polsce

Ceny za usługi sprzątające mogą być bardzo różne i zależą od wielu czynników. Jednym z nich może być na przykład lokalizacja działalności firmy, która zajmuje się gruntownym sprzątaniem. Inne koszty sprzątania będą w takim mieście jak Warszawa a inne we Wrocławiu. Ile kosztuje godzina sprzątania w różnych miastach Polski? Ile kosztuje sprzątanie biur we Wrocławiu? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Usługi sprzątania, od czego zależy cennik sprzątania?

Ceny usług sprzątających mogą zależeć od wielu różnych czynników, niezależnie od tego, czy dotyczą sprzątania biur, domów czy innych obiektów. Oto główne czynniki, które wpływają na ustalenie cen podstawowych usług sprzątania:

 1. Rodzaj usługi – cena będzie się różnić w zależności od rodzaju usługi. Inny będzie cennik za sprzątanie biur a inne koszty sprzątania mieszkania czy sprzątanie domu.
 2. Zakres prac – im bardziej kompleksowe i dokładne są zadania sprzątające, tym wyższa może być cena. Często firmy sprzątające oferują różne pakiety usług oferujące sprzątanie łazienek, mycie okien itp.
 3. Powierzchnia do wyczyszczenia – wielkość powierzchni, która ma być wyczyszczona, również ma wpływ na cenę. Często sprzątanie lokali poniżej 200 m2 jest droższe za m2.
 4. Częstotliwość i czas sprzątania – regularne, codzienne sprzątanie będzie miało inną cenę niż sprzątanie domu raz w tygodniu.
 5. Trudność dostępu i specyfika obiektu – skomplikowane układy pomieszczeń, trudny dostęp do niektórych miejsc czy specyficzne wymagania mogą wpłynąć na koszt usługi.
 6. Poziom zabrudzenia – jeśli miejsce wymaga intensywnego sprzątania z powodu znacznego zabrudzenia, cena również może być wyższa.
 7. Lokalizacja – ceny mogą się różnić w zależności od regionu, miasta czy lokalizacji obiektu.

Warto pamiętać, że firmy bardzo często stosują wycenę indywidualną dla swoich klientów właśnie oszacowaną na podstawie powyższych zmiennych.

Stawka za godzinę sprzątania czy od metra? – co lepsze

Firmy oferujące sprzątanie domów czy biur rozliczają się z klientami na różne sposoby. Dwa najpopularniejsze to przede wszystkim stawka za godzinę sprzątania lub stawka za metr sprzątanej powierzchni. Oczywiście bardziej uczciwym sposobem rozliczania się jest stawka od metra, ponieważ uniemożliwia ona dokonywania różnych nadużyć tak jak w przypadku stawki godzinowej.

Cennik sprzątania biur – porównanie cen

Zacznijmy zatem od cennika usług sprzątania biur. Dla tego porównania załóżmy, że biuro ma powierzchnię 200 m2 a sprzątanie odbywa się dwa razy w tygodniu. W takiej sytuacji koszty sprzątania biur będą kształtować się następująco.

 • Warszawa – od 3,20 – 5,50 zł za/m2
 • Kraków – od 3,00 – 5,20 za/m2
 • Wrocław CleanHub – od 2,50 – 5,20 zł/m2

Jak widać ceny usług sprzątania biur w największych Polskich miastach, kształtują się podobnie. Jednak warto zauważyć, że ceny oferowane przez naszą firmę sprzątającą.

Sprzątanie po remoncie – jak wyglądają ceny usług sprzątania w kraju?

Oferowane przez profesjonalne firmy usługi sprzątanie obejmują również sprzątanie po remontach wykonywanych w najróżniejszym budynkach. Od biur po mieszkania, domy itp. W przypadku sprzątania domów i innych budynków po remontach ceny usług podawane są zazwyczaj za godzinę pracy jednej osoby. Koszty dla tej usługi wyglądają następująco

 • Warszawa ok. 62 zł/h
 • Kraków ok. 51 zł/h
 • Wrocław ok. 56 zł/h

Sprzątanie wspólnot mieszkaniowych – kompleksowe sprzątanie mieszkań i klatek schodowych

Sprzątanie klatek schodowych dla wspólnot mieszkaniowych to kolejna niezwykle popularna usługa. Usługa sprzątania klatek i osiedli obejmuje kompleksowe prace mające na celu zapewnienie odpowiednich warunków czystości w blokach mieszkalnych. Cena takiej usługi to w przybliżeniu:

 • Warszawa ok. 3,30 zł/m2
 • Kraków ok. 3 zł/m2
 • Wrocław ok. 2,70 zł/m2

Kompleksowa usługa sprzątania hal magazynowych i produkcyjnych – ceny firm sprzątających

W ofercie profesjonalnych firm od sprzątania znajdziesz również kompleksowe usługi porządkowe dla hal magazynowych i przemysłowych. Standardowe sprzątanie tego typu może kosztować:

 • Warszawa ok. 2,50 zł/m2
 • Kraków ok. 2,25 zł/m2
 • Wrocław ok. 2 zł/m2

Ceny za pozostałe usługi dodatkowe – ceny mycia okien

Oprócz ogólnych cen sprzątania doliczane mogą być również opłaty za różnego rodzaju usługi dodatkowe takie jak mycie okien czy pranie dywanów i wykładzin. Poniżej prezentujemy ceny tych usług dodatkowych w różnych rejonach Polski.

Ceny mycia okien

 • Warszawa – od 28 do 50 zł za okno
 • Kraków – 25 do 40 zł za okno
 • Wrocław CleanHub – od 20 do 30 zł na okno

Cena prania dywanów i wykładzin

 • Warszawa – od 15 zł za m2
 • Kraków – od 15 zł za m2
 • Wrocław CleanHub – od 13 zł za m2

Cennik usług sprzątających – podsumowanie

Jaki widać ceny usług sprzątania mogą kształtować się bardzo różnie, a wszystko zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja czy trudność sprzątania. Natomiast jeśli szukasz fachowej firmy sprzątającej, która oferuje kompleksowe usługi m.in. sprzątania biur we Wrocławiu, na pewno zainteresuje Cię nasza oferta. Zamów usługę sprzątania w CleanHub i ciesz się z konkurencyjnych cen i dobrze wykonanej pracy naszego profesjonalnego serwisu i stałego personelu sprzątającego. Zamów online bezpłatną wycenę indywidualną sprzątania!