Jak sprzątać po remoncie – Jak usunąć ślady po farbie i pyłach?

Jak sprzątać po remoncie – Jak usunąć ślady po farbie i pyłach?

Sprzątanie po remoncie to już ostatnia prosta, która dzieli właściciela budynku od cieszenia się z nowych wnętrz. Nic więc dziwnego, że każdy spieszy się, by jak najszybciej mieć to za sobą. Nie warto jednak robić tego zbyt pochopnie, ponieważ może okazać się, że sprzątanie będzie niedokładne. Jednymi z najtrudniejszych zabrudzeń towarzyszących remontom są te pozostawione przez farby oraz pył. Jak skutecznie je usunąć? Komu warto zlecić sprzątanie po remoncie?

Od czego zacząć sprzątanie po remoncie?

Remont mieszkania czy biura wiąże się z ogromną ilością zabrudzeń różnego typu. Mogą to być fragmenty rozebranych ścian, czyli tzw. gruz, zdjęte ze ściany płytki, kurz, pył czy plamy po farbach i innych płynach. 

Od czego zacząć sprzątanie? 

Pierwszą czynnością, w celu posprzątania po remoncie powinno być usunięcie wszelkich stałych pozostałości. Wyrzuć resztki gruzu, pudełka, folie oraz pojemniki po farbach. Gdy już upewnisz się, że pomieszczenia są wolne od pozostałości prac remontowych, można przystąpić do czyszczenia powierzchni.

Jak przygotować się do sprzątania po remoncie?

Kolejnym krokiem powinno być czyszczenie powierzchni, zaczynając od najwyżej położonych. Warto w tym momencie zaopatrzyć się w kilka sprzętów, które ułatwią pracę. 

Czym sprzątać? Oto kilka przydatnych narzędzi:

  • Ściereczki zwykłe i z mikrofibry
  • Gąbki
  • Odkurzacz, wiadro z mopem
  • Płyn do mycia okien
  • Ocet, soda oczyszczona, płyn do mycia naczyń i inne środki czystości
  • Szczotka do kurzu

Posiadanie profesjonalnego sprzętu znacząco ułatwi oraz przyspieszy pracę. Zatrudniając profesjonalną firmę sprzątającą, masz pewność, że jej pracownicy wyposażeni będą we wszystko, co potrzebne.

Sprzątanie po remoncie na sucho i mokro

Jak już wspominaliśmy sprzątanie domów i biur po remoncie warto rozpocząć od góry.

Pierwszym krokiem powinny być wszelkie prace na sucho, czyli usuwanie pyłu i kurzu z sufitu i ścian. Do tej czynności przydadzą się szczotki do kurzu oraz odkurzacz. 

W czasie remontu warto zabezpieczać folią pozostawione w pokojach meble ale jeśli pominięto ten etap, pracy będzie więcej. 

Na koniec „suchego” etapu sprzątania biur należy odkurzyć podłogi. Wiele firm, by zapewnić wysoką jakość usług, stosuje do odkurzania specjalistyczne odkurzacze przemysłowe, które pozwalają dokładnie pozbyć się zanieczyszczeń.

Gdy pozbędziesz się kurzu, przejdź do wycierania tych samych czyszczonych powierzchni w tej samej kolejności. Firmy wykorzystują do tego mokre ściereczki z odrobiną środków sprzątających. Po wytarciu mebli i czyszczeniu podłóg można przejść do mycia okien.

Sprzątanie po remoncie – Sposoby na usuwaniu śladów z farb

Jednymi z trudniejszych do usunięcia plam są ślady po farbach. W zależności od tego, jakiej farby użyto do malowania, różne mogą być sposoby na jej usunięcia:

  • Łatwiejsze do usunięcia farby można zmyć za pomocą wody z płynem do mycia naczyń
  • Trudniejsze, jak np. farba olejna będą wymagały użycia profesjonalnych środków czyszczących

Pamiętaj, aby nie usuwać plam po farbie, za pomocą ostrych narzędzi, ponieważ możesz uszkodzić zachlapaną powierzchnię.

Czy sprzątanie po remoncie dobrze jest zlecić firmie sprzątającej?

Po remoncie warto sprzątać najszybciej jak to możliwe. Unikniemy wtedy zaschnięcia plam, co mogłoby sprawić, że ciężej będzie posprzątać. 

Jeśli chcesz szybko i kompleksowo pozbyć się remontowego bałaganu warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. W przypadku firmy sprzątającej masz pewność, że zagwarantuje ona kompleksowe sprzątanie z użyciem odpowiednich narzędzi i środków. Szeroki zakres prac specjalistycznej ekipy sprzątającej sprawi, że remontowane pomieszczenia szybko i w pełni zaczną lśnić czystością.

Jak sprzątać mieszkanie i biuro po remoncie z firmą sprzątającą?

Sprzątanie po remoncie powinno być wykonane dokładnie, tylko wtedy można mieć pewność, że korzystanie z nowych pomieszczeń będzie wygodne i przyjemne. Aby upewnić się, że porządki będą wykonane w odpowiedni sposób warto wybrać profesjonalny serwis sprzątający. Nasza firma oferuje usługi sprzątania po remoncie we Wrocławiu dlatego jeśli szukasz kompleksowych usług, zapraszamy do kontaktu!