Czy opłaca się wynająć firmę sprzątającą do biura?

Czy opłaca się wynająć firmę sprzątającą do biura?

Przestrzeń biurowa powinna być utrzymywana w nienagannej czystości. To dlatego, że to właśnie tam przyjmujesz klientów i kontrahentów, a co za tym idzie, budujesz wizerunek firmy. Ale czy do sprzątania warto wynająć firmą sprzątająca? Tego dowiesz się poniżej.

Dlaczego czystość biura jest tak ważna?

Wyobraź sobie sytuację, w której wizytujesz klienta lub kontrahenta w firmie, a okoliczności w jakich jest przyjmowany, pozostawiają wiele do życzenia. Co wtedy?

Czy klient zrezygnuje z Twoich produktów lub usług? Może i nie, ale niesmak związany z brakiem czystości w biurze może mu na długo pozostać w pamięci.

A co to oznacza? Najczęściej niepochlebne opinie w internecie. A te mogą znacząco zredukować Twoje zyski.

Czy klient oczekuje czystości Twojego biura?

Klient nie będzie sprawdzał, czy jest czysto, ale na tej podstawie może wyrobić sobie opinię o firmie. Jeśli udowodnisz mu, że Twoja przestrzeń pracy jest czysta, to o wiele łatwiej będzie Ci uświadomić mu, że w realizacji usług również to oferujesz.

Sprzątanie na własną rękę czy wynajem firmy sprzątającej?

Z jednym trzeba się zgodzić. Sprzątanie biur, szczególnie tych wielkometrażowych to zajęcie trudne, czasochłonne i żmudne. Możesz robić to sam lub zatrudnić osobę do sprzątania, ale czy to się opłaca?

Wyobraź sobie, że robisz to sam. Nawet przy założeniu, że zajmie Ci to 1 godzinę każdego dnia, to w skali miesiąca daje to łącznie ok. 20 godzin. 

I teraz pytanie fundamentalne – a na ile wyceniasz własną roboczogodzinę? 

Na 100, 200, a może 500 zł? Nawet w najgorszym przypadku tracisz 2000 zł każdego miesiąca. 

Zatrudnienie osoby do sprzątania na stałe

Ta opcja wydaje się lepsza. Sam nie musisz sprzątać i masz pewność, że będzie czysto. Ale z jakimi kosztami się to wiąże? Najprościej mówiąc – z kosztami przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego.

Czy jest zatem jakaś lepsza opcja?

Wynajem firmy sprzątającej biura

Tą opcją jest wynajem firmy sprzątającej biura. A to dlatego, że nie tylko masz pewność, że wszystko będzie czyste, ale koszta takiej obsługi będą nawet o 50% niższe niż w przypadku zatrudnienia osoby na stałe czy też sprzątania na własną rękę. A to dopiero początek korzyści.

Czy opłaca się wynająć firmę sprzątającą – Lista korzyści

Powiemy krótko – OPŁACA! A to dlatego, że gwarantuje ona:

 • Doświadczenie i profesjonalizm – firma sprzątająca ma opracowane techniki i schematy działania, dzięki czemu zadania realizowane są szybko, dokładnie i bezpiecznie.
 • Profesjonalne środki czystości – koszt zakupu środków czystości może sięgać nawet kilkuset złotych miesięcznie. Wybierając firmę, te koszty Cię nie dotyczą.
 • Narzędzia – zwykły odkurzacz i mop może i poradzą sobie z czyszczeniem, ale czy taka metodyka w przypadku dużych powierzchni ma sens? Oczywiście, że nie. Do tego potrzeba profesjonalnych odkurzaczy przemysłowych i narzędzi do prania, które firma sprzątająca zawsze ma.
 • Gwarancja bezpieczeństwa – firma zawsze oferuje gwarancję bezpieczeństwa, która chroni Cię przed ewentualnymi kosztami powstającymi w wyniku uszkodzeń. W razie czego firma bierze odpowiedzialność za szkody.
 • Wygoda – firmę sprzątającą można wynająć przez internet, co zajmie Ci kilka minut. To nomen omen czysta oszczędność czasu.
 • Gwarancja jakości – wykwalifikowany personel firmy sprzątającej zajmie się tym szybko, profesjonalnie i powtarzalnie, zatem zyskujesz pewność gwarancji jakości.

Firma sprzątająca – Czy opłaca się ją wynająć?

Korzyści wynikające z wynajmu firmy sprzątającej na tym się nie kończą. Warto bowiem wspomnieć o zaletach, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne.

Chodzi tutaj o to, że:

 • Firma sprzątająca dostosowuje czas pracy i może zrealizować usługę, gdy nikogo nie ma w biurze, by po prostu nie przeszkadzać pracownikom.
 • Nie musisz się martwić o przechowywanie i zakup sprzętów do zachowania czystości.
 • Ceny za usługi sprzątające można elastycznie dopasowywać wedle indywidualnych potrzeb.
 • Zakres usługi można dopasować do potrzeb firmy w danym momencie np. remont.

Firma sprzątająca biura Cleanhub – Co oferujemy?

Decydując się na współpracę z Cleanhub zyskujesz gwarancję spełniania wszystkich powyższych zasad, a ponadto:

 • Kompleksowo wykonujemy usługi sprzątania biur, dbając o ciągły rozwój w nowe technologie, które pozwalają nam przy zachowaniu najwyższej jakości efektywnie wykonywać pracę.
 • Jako firma sprzątająca świadczymy usługi doraźnego, jak i stałego utrzymywania czystości w biurach.
 • Pracownicy firmy sprzątającej Cleanhub to załoga z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu wiemy, jak poradzić sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami.
 • W pracy wykorzystujemy wyłącznie certyfikowane i profesjonalne środki czystości w tym preparaty chemiczne i akcesoria, które maksymalizują efektywność sprzątania.
 • Dbamy o to, by jak najszybciej zrealizować profesjonalne sprzątanie, nawet w sytuacjach kryzysowych np. nagłej interwencji elektryka, hydraulika.
 • Nasza firma działająca na terenie Wrocławia do każdej pracy podchodzi profesjonalnie. Niezależnie czy to proste mycie okien, czy dezynfekcja urządzeń biurowych.

Czy opłaca się wynająć firmę sprzątającą biura – Podsumowanie

Po przeczytaniu tego tekstu wiesz już, że wynajem firmy sprzątającej biura to nie tylko gwarancja profesjonalizmu i powtarzalnej jakości. To również “czysta” oszczędność Twojego czasu i pieniędzy, które masz na wyciągnięcie ręki.

Chcesz zlecić usługę sprzątania biura? 

Skontaktuj się z nami i wyceń bezpłatnie usługę.